Temmuz ayında otomobil üreticileri yaşanan ekonomik gerilemeye karşı yeni araba kampanyaları ile cevap vermeye çalışsa da, özellikle geçtiğimiz yıllara oranla sunulan kampanyaların daha kısır olduğu görülmektedir.

Hurda teşvik indirimleri ile ek kampanyalar düzenleyen markalar 16 yaş ve üzerindeki araç sahiplerine özel yeni fırsatlar sunmaktadır. Fiat sunduğu Teşvik İndirimi ile 10.000 TL'ye kadar sunulan hurda indirimine ek olarak 5.000 TL tutarında ekstra bir indirim daha uygulamaktadır.

Temmuz ayında Opel markasının geçtiğimiz aylara oranla ortalama %3 civarında indirime gittği hatta Yeni Astra modelinde bu oranın %6,70'e varan oranlarda sunuluyor. Aynı şekilde Peugeot markası ise 301 modelinde baz donanım paketine özel 1,2 motor versiyonunda duyurduğu 66.900 TL tutarındaki fiyatın aynı modelin yıl içinde sunulan en düşük fiyat olduğu gözlemlenmiştir.

Taşıt kredisi faiz oranları bir miktar artarken en düşük 0 ve 2. el taşıt kredisi faiz oranlarını Halkbank (%1,60), Ziraat Bankası (%1,65), Vakıfbank (%1,65) ve İş Bankası (%1,73) sunmaktadır.