Yerli Otomobil Ne Kadar Yerli?

Yerli Otomobil Ne Kadar Yerli?

Yerli otomobil ne kadar yerli? Geçtiğimiz yılın son ayında otomobil dünyası için büyük bir tartışma başlatan  önemliydi. Hem otomobil profesyonelleri hem de halk, bu konuda ikiye bölündü. Bazıları, “yerli değil” derken; bazıları da “neden olmasın” dedi. Peki, işin aslı ne? Yerli otomobil gerçekten yerli mi yoksa değil mi? TOGG ne kadar yerli ve milli?

Yerli Otomobil Ne Kadar Yerli?

Öncelikle politik perspektiften çıkıp endüstriyel üretim perspektifinden bakarak bu soruya yanıt aramak gerekiyor. Biz de otomobil dünyasının dinamiklerini göz önüne alarak bir değerlendirme yaptık. Elbette sizin yorumlarınızı da merak ediyoruz.

Aslında tüm bakış açılarının üstüne çıkıp şunu söylemek gerekir ki önemli olan Türk mühendisleri tarafından tasarlanmış, Türk patentine sahip markamızla üretim yapıyor ve dünyaya ihraç ediyor olmaktır. Bu, endüstrimiz için çok değerli bir adım olacağı gibi gurur vericidir de. Bu nedenle bizim markamız diyeceğimiz yerli otomobilin üretim bandından inişi, hepimizi heyecanlandırıyor.

TOGG’un parçalarının farklı ülkelerdeki farklı fabrikalardan geldiği konusu da tartışmaları alevledi. Aslında keşke tüm parçaları ülkemizdeki bize ait fabrikalardan alarak çalışabilseydik ama ticaretin doğası da buna pek uygun değil. En uygun fiyata en iyi parçayı ve aradığınız parçayı kim veriyorsa oradan alırsınız. Zira, Mercedes’in parçaları da Türkiye’de fabrikalardan gidiyor…

Araç Kredi Başvurusu

İstediğiniz Aracı Araç Kredi Başvurusu Yaparak İstediğiniz Araca Sahip Olun

Araç Kredi Başvurusu

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Hemen Bize Ulaşın